בלוג

ההגבלות של פייסבוק לבעלי עסקים \ מפרסמים ללא תשלום איך לפרסם בפייסבוק ולא להחסם

182 צפיות בעמוד

כל עולם הסושיאל והבלוגים נמצא בסערה לא פשוטה בימים האחרונים בעקבות מספר מהלכים של פייסבוק- לנטרל את כל המפרסמים בחינם כדי שיעברו לפרסום ממומן – כלומר בתשלום.

גם אני הספקתי להחסם היום בבוקר כאשר העליתי פוסט עם תמונה שמכילה תוכן וכפתור שפייסבוק זיהה כ"תוכן לא ראוי לפרסום" ועל כן חסם אותי.

כמו כן, בימים האחרונים אני עדה לדיונים סוערים על חסימות של פייסבוק ואיך אפשר להמנע מהן – דבר שכאשר אתם מנהלים עסק שמושתת על פרסומים וקהל שנמצא ברשת החברתית, זה קצת בעיה מאחר ופייסבוק פשוט סוגר לכם את אפשרות הפרסום החינמי.

נסקור כאן את הסיבות לחסימה – ממה כדאי להמנע, ואיך אפשר לעקוף את זה כדי להמשיך ולייצר תוכן לאתר שלכם.

אני מצרפת וידאו עם סיכום של הדברים למי שיותר נוח לו להקשיב, מתוך שידור חי ספונטני שהעליתי.

 

סיבות לחסימה בפייסבוק:


קישורים מקוצרים

קישורים שמאפשרים לכם לספור הקלקות או קישורי אפיליאציה כגון BIT.LY  , GOOGLE או רשתות שמקצרות לכם לינקים כמו ADF.LY ,או קישורי אפיליאייט שמכילים בתוכם את צירוף האותיות AFF / ID .

ברגע שאין מדובר בעוד תוכן "תמים" עבור הקוראים, פייסבוק מייד מזהה ומסמן אתכם כספאמרים. הוא עשוי שלא לפרסם את התוכן או להגדיר אותו כספאם.


תמונות עם הרבה טקסט

ברגע שתעלו תמונה עם טקסט כמו קידום למבצע או משהו דומה, פייסבוק יזהה את התמונה כתוכן שיווקי שנועד לקדם משהו ואז אתם עלולים לקבל חסימה או תיוג כספאמרים.

לדוגמא – כשניסיתי להעלות את התמונה הזו , פייסבוק אמר לי שהתמונה נוגדת את חוקי הפרסום. כשניסיתי להעלות את התמונה של המוצר לבד בלי הטקסט, הוא אישר לי.

 

 


שיתוף בקבוצות של העתק הדבק

ניכר שהסבלנות של פייסבוק לשיתוף בנוסח של העתק הדבק לסטטוסים ומודעות הפכה לקצרה עד לא קיימת.

אם עד לפני שבוע יכלתם להפיץ בכיף את אותו הקישור עשרות פעמים בקבוצות שונות, היום – פעם, פעמיים, ואתם עלולים להחסם.

למה? כי פיסבוק מבין שכנראה יש לכם אינטרס לשתף משהו וכל מה שירגיש לו "שיווקי", לא יתאפשר על מנת שתשלמו על קידום ממומן.


תיוג אנשים לסטטוסים שלכם

ברגע שתתייגו יותר ממספר אנשים לסטטוס, פייסבוק מבין שגם זו דרך לקדם דברים, גם אם התכוונתם לאחל שנה טובה בצורה קולקטיבית. יש סיכוי גבוה שתיחסמו.

אז בבקשה, תעשו לעצמכם טובה ואל תתייגו.


פרסום סרטונים עם מוזיקה

במידה ושמתם סרטון עם שיר מסויים, גם אם אתם רוקדים, או סרטון עם מוסיקה ללא זכויות יוצרים, אתם עלולים להחסם על הפרת זכויות יוצרים.


אני מודה , פייסבוק עד היום הרשה התנהלות יחסית חופשית למפרסמים ומי שידע לנצל את הפלטפורמה כמו שצריך יכל לקדם את העסק , שירותים או מוצרים בחופשיות.

ועכשיו – פייסבוק מקשים ככל האפשר כדי להגדיל את ההכנסות שלהם ולגרום לכל המפרסמים או בעלי העסקים לעבור לקידום ממומן.

 


מה כן אפשר לעשות כדי להמשיך ולקבל חשיפה מפייסבוק בלי תשלום או בכלל? 

 1. לפתוח קבוצות ועמודי פייסבוק  – בנושאים שקשורים לתוכן על המוצר או השירות שלכם וסביב תחומי העניין של קהל היעד שלכם.
  ברגע שאתם בעלי הקבוצה אתם יכולים לפרסם ללא חשש לחסימה או תיוג כספאמרים.
 2. להעלות שידורים חיים  – שידורים חיים הם דרך מצוינת להגיע להרבה אנשים עם ויש להם יכולת ויראלית גבוהה. תוכלו לדבר על מה שבא לכם לשווק, כדאי גם להוסיף אחר כך קישור לסרטון ואותו אפשר לשתף בקבוצות ועמודים שלכם.
 3. תוכן ויראלי – תמונות או טקסטים שיקשרו לכתבות בבלוג או באתר שלכם. תמונות שמושכות את העין בצבעים חזקים ומנוגדים, או כותרות כמו – 5 סיבות למה לא לשתות דיאט קולה או "הסוד שיחסוך לכם 1000 ש"ח בחודש" וכו'. תחשבו מה היה מושך אתכם לקרוא וללחוץ. אין ברירה חברים, העולם עובר לשיווק באמצעות תוכן!

  דוגמא לתמונה צבעונית שמושכת תשומת לב בפרסום
 4. הקימו בלוג או אתר. ואם יש לכם כבר, הפכו אותו למקום שבו ברגע שהגולשים מגיעים אליו, הם נחשפים לפרסומים באמצעות באנרים או טקסט לינקים או אפילו פסקה באמצע התוכן יכולה לעשות עבודה, משהו בסגנון כזה או באמצעות באנר:פתחו עכשיו חשבון ללא עלות במערכת דיוור, פופאפים, הפצה בסושיאל ודפי נחיתה בחינם! לפרטים לחצו כאן

  כמובן שהקמת אתר או בלוג דורשת שימוש באסטרטגיה של תוכן, כדי לאתר את קהל היעד, את הצרכים שלו ולמשוך אותו באמצעות תכנים שיתנו לו ערך.
  כאשר יש לכם אתר או בלוג עם עשרות תכנים ואף מאות, תוכלו למעשה למשוך אנשים באופן אורגני מגוגל, בלי תשלום, ללא קידום ממומן. לא תצטרכו להיות תלויים בקריזות של פייסבוק ומארק צוקרברג וברגע שיש לכם כ-80 -90 אחוז מהתנועה לאתר שמגיעה בצורה אורגנית ופאסיבית – כלומר, בלי שתעשו כלום, האתר שלכם יוכל להמשיך למשוך לקוחות פוטנציאלים מסביב לשעון עם תוכן שיעניין אותם ועל הדרך תוכלו לחשוף אותם לשירותים ולמוצרים שלכם.
  אם תרצו להתייעץ בנושא, אשמח לתת פרטים נוספים. כל המידע על :ייעוץ לאסטרטגיית שיווק עם בלוגים ותוכן כאן בקישור.
 5. השתמשו במערכת לקיצור לינקים כגון CLICK METER – מאחר ופייסבוק חוסם קישורים מקוצרים של BITLY ודומיו, שמה שהם עושים זה בעצם לאפשר לכם לספור את כמות ההקלקות שפרסום מסויים ייצר, אני גיליתי את מערכת CLICKMETER שבעצם מאפשרת לייצר לינקים מקוצרים, לעקוב אחרי נתוני ההקלקות ולראות נתונים של קליקים אמיתיים ולא בוטים של גוגל או פייסבוק.
  יש חבילה חינמית, הכל תלוי בנפח הפעילות שלכם. זה מצוין אם אתם מפיצים קישורי אפיליאייט או קישורים עבור מישהו אחר או דפי נחיתה . מצ"ב קישור לפתיחת חשבון חינמי
 6. שיתוף תכנים אוטומטי – הפצה ברשתות חברתיות באמצעות SOCIAL PILOT . סושיאל פיילוט היא מערכת להפצה ברשתות חברתיות בעמודים, קבוצות ונכסים אינטרנטיים בבעלותכם בלבד. כלומר – תוכלו לשתף רק בעמודים וקבוצות שאתם מנהלים ולא בקבוצות שאתם חברים בהן. המערכת אמנם בתשלום, אך יש את החבילה הבסיסית וכך בעצם תוכלו להפיץ בחשבון הפייסבוק האישי שלכם, בעמודי פייסבוק בניהולכם, בקבוצות שלכם, בחשבון האינסטגרם, לינקדאין, טוויטר, פינטרסט, גוגל פלוס, וכך בעצם אתם מפזרים את הביצים במספר מקומות. נכון שפייסבוק זו הפלטפורמה המובילה כיום לפרסום , אבל אין לדעת, אולי אנשים יתחילו לעבור לעבוד עם גוגל פלוס ולינקדאין כבר די פעילה. אז שווה לייצר תשתיות בכל מיני רשתות חברתיות.
  ברגע שאתם עושים שיתוף דרך המערכת , אפשר לשתף עד 200 פוסטים ביום מבלי להחסם וכך אתם בעצם שומרים על עוד "מקום" לשיתוף שנעשה באופן אוטומטי. כמו כן, ניתן גם לתזמן פרסום פוסטים על ידי המערכת או להגדיר שכל כתבה שעולה אצלכם באתר תפורסם אוטומטית – פרסום של RSS FEED.
  לפתיחת חשבון בסושיאל פיילוט לחצו כאן
 7. צרו לעצמכם קהילת עוקבים – העלו סטטוסים אישיים מרגשים, עם חומר למחשבה, תמונות יפות, משפטים או סיפורים מעוררי השראה ותנו לאנשים לעקוב אחריכם. פתחו גם חשבון באינסטגרם , לינקדאין ופינטרסט ואפשרו לעצמכם להרחיב את החשיפה שלכם ברשתות חברתיות.
 8. העלו סרטונים ליוטיוב – צרו תוכן כתוב בנוסף לסרטון , תוכלו לקבל ככה הרבה טראפיק אורגני גם מגוגל, ואחרי 10,000 צפיות בערוץ שלכם, תוכלו להתחיל להרויח מיוטיוב וגם להוסיף קישורים במקטע של התוכן ביוטיוב.
 9. כתבו תוכן על אקטואליה – דברים שקורים עכשיו. זו דרך נהדרת לקבל תשומת לב מאנשים. אם למשל יש בחירות או דברים שמתרחשים במדינה, העלו סטטוסים עליהם. זה יגדיל את רמת החשיפה והמעורבות החברתית של אנשים סביב פרופיל הפייסבוק שלכם וסביר להניח שיגדיל את כמות העוקבים שלכם. תהיו מעניינים, שנונים, מצחיקים, מרגשים.
 10. צרו רשימת דיוור – מומלץ מאוד להתחיל להשקיע אנרגיות ביצירת רשימת דיוור או מועדון לקוחות שאליו תוכלו לדוור בכל עת – בלי תלות בגורמים חיצוניים על מנת לשתף את התכנים שלכם.
  תוכלו לפתוח חשבון חינמי במערכת של ONE TWO SALE , להתקין פופ אפ וטופס הרשמה להצטרפות לרשימה או דפי נחיתה (בחינם), ולהתחיל לייצר קהילת לקוחות ולקוחות פוטנציאלים משלכם. לפתיחת חשבון חינמי לחצו כאן.
  את הדיוור ללקוחות שלכם תוכלו לשלב בחשבון של ONE TWO SALE ישירות מתוך מערכת CRM שמתממשקת אליו אל הלקוחות שלכם.
 11. צרו חשבון או שניים לגיבוי – תוכלו ליצור חשבון עם שמכם באותיות חסרות בעברית או באנגלית. זה חשוב במיוחד אם יש לכם קבוצות שאתם מנהלים על מנת שלא תחסמו לגמרי. ותמיד תוסיפו את עצמכם כאדמינים בכל הקבוצות והעמודים שלכם למקרה שיום בהיר אחד פייסבוק יחליט להשבית לכם את פרופיל הפייסבוק.
 12. ואם נחסמתם בפייסבוק  – הכנסו למרכז הבקרה של פייסבוק, הבינו על מה היתה החסימה , המתינו לתום תקופת ההגבלה ולאחר מכן שמרו על פרופיל נמוך. בדרך כלל תמצאו שם פירוט לסיבת החסימה ותוכלו לדעת ממה להמנע להבא.
  המלצתי האישית היא להתחיל לפתח פלטפורמה עם תשתית תוכן עשירה. נכון, זו עבודה, והשקעה, אבל מצד שני- כך אתם בעצם מטפחים לעצמכם נכסי נדלן דיגיטליים לעתיד.

בינתיים, תתנהגו יפה, 

חלי בילו (גורסוי)

מנהלת פורטל ההורות, לייף סטייל וצרכנות,

2BMOMMY


*****דיסקליימר*****

הטיפים במאמר הזה שותפו מתוך ניסיוני האישי והפרטי, אין שום הבטחה שפעילות בהתאם אליהם תמנע חסימה של החשבון שלכם, או לא תפגע והדברים לשיקולכם האישי בלבד, אין אנו לוקחים אחריות על כל נזק שעלול להגרם לכם כתוצאה משימוש בטיפים הללו, אך עבורנו הם עובדים.


לסיום – הצעה ידידותית: 

אם אתם בעלי עסקים, קטנים או גדולים ורוצים להגיע לקהל מפולח של נשים ואמהות בעלויות נמוכות , יש לנו יכולת להגיע לכ-300,000 נשים בחודש באמצעות האתר והערוצים שלנו עם חבילות פרסום החל משקל לקליק וכתבות במחירים מאוד אטרקטיביים שיכולים לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה על פרסום לא ממוקד. תנסו אותנו :

כל הפרטים כאן – פרסום בבלוגים

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.