בלוג

איך פותחים בלוג? איך כותבים בבלוג? למה אתר של עסק צריך בלוג?

104 צפיות בעמוד

אתם כותבים בלוג? כן. 

יש לכם עסק? כן.

איך עושים את זה? 

פשוט כותבים 

אבל אם אני לא יודע לכתוב? 

כל אחד יכול לכתוב בלוג. 

אבל איך כותבים בלוג? איך עושים את זה? 

 

זו דוגמה קטנה לשיח מאוד פופולרי שיוצא לי לנהל עם לא מעט אנשים בשנים האחרונות אחרי שהם שומעים שאני בלוגרית במשרה מלאה.

הפכתי את הבלוג שלי לעסק ולמדתי איך להפוך כניסות להכנסות. 

 

אז איך לכתוב בלוג?

פשוט כותבים. זה כל היופי בבלוגים.

אין לכם עורך על הראש, אין לכם הגבלות, פשוט כותבים מה שיושב לכם בבטן.

בשביל לכתוב בלוג לא צריך כשרון מיוחד. חלק גדול מיכולת הכתיבה הוא נרכש.
כשאני התחלתי לכתוב את הבלוג שלי זה היה אחרי שקיבלתי המון השראה מבלוגים בחול  משהו בכנות האוטנתית הזו של בלוגריות שפשוט באו ופרשו את החיים שלהן לעיני מיליוני גולשים בחול, עשה לי את זה. פתאום את מבינה שגם אמא באוסטרליה, לונדון או ארצות הברית מתמודדת עם אותם הקשיים והדילמות שאת מתמודדת איתן, יש בזה משהו מאוד מחבר שנכנס לך ללב ומרתק אותך וגורם לך להמשיך לקרוא.

ככל שתהיו יותר אותנטיים ככה הבלוג שלכם יהיה עם פוטנציאל רב יותר להצליח. 

ולמה זה? אנשים מחפשים לשמוע מה קורה אצל אחרים. 

זו גם אחת הסיבות העיקריות שרוב תוכניות הריאליטי  הן כל כך פופולאריות , במיוחד תוכניות כמו האח הגדול, שם אנחנו מקבלים ויטרינה גדולה עם הצצה 24 שעות ביממה לחיים של אנשים של אחרים.

אז נכון, לא לכולם מתאים להחשף ככה, אבל אתם בוחרים כמה תחשפו, כמה תאפשרו, כמה תשתפו.

כאשר כותבים בלוג חשוב לצאת מנקודת הנחה שאין לכם שליטה על מי קורא את התכנים שאתם כותבים, כך שעליכם להיות זהירים עם מידע שיכול להיות רגיש מדי או להסגיר אנשים אחרים. חשוב מאוד לכבד את הפרטיות של הקרובים אליכם ואת בני המשפחה שלכם.

 

לכתוב בלוג כשיש עסק? מה קשור? 

דווקא בלוג במקרה של אתר של עסק יכול לעשות המון ולהקפיץ את המוניטין של האתר שלכם מבחינת גוגל.

הכל היום זה תוכן. ככל שהתוכן שלכם יהיה יותר רלוונטי לנושא העיסוק שלכם, כך תמשכו יותר לקוחות פוטנציאלים.

יש כמה שיטות ודרכים לעשות את זה בצורה נכונה שתקל עליכם בייצור תוכן מעניין ועם ערך לקהל הגולשים שלכם, תוכן שיגרום להם להפוך ללקוחות שלכם.

אם כבר יש לכם אתר אפשר פשוט להוסיף קטגוריה של "בלוג" , כמו שיש קטגוריה של "מאמרים".

ההבדל בין מאמר לבלוג הוא שמאמר אמור להציג "מידע אינפורמטיבי יבש ואובייקטיבי" ותוכן בבלוג יכול להציג מידע סובייקטיבי, מנקודת המבט שלכם או של מישהו אחר, משהו שהוא לא בהכרח "חותמת גומי".

 

מה הקשר בין בלוג לאתר של עסק?

אם למשל אתם עוסקים בטיפול אלטרנטיבי, הייתם רוצים למשוך לקוחות שזקוקים לטיפול ומתמודדים עם בעיות בתחומים מסוימים.

אתם יכולים לפתוח בלוג עם תיאורי מקרים, לספר על מטופלים שהיו לכם, על הבעיות שהביאו אותם והתובנות שהגיעו בעקבות הטיפול. כך למשל אם אתם מתמחים בטיפול זוגי, תכתבו על זוגות שהגיעו אליכם (כמובן עם טשטוש פרטים מזהים) ועל ההצלחות בטיפולים.

באופן שכזה אתם בעצם מייצרים תוכן לאתר שלכם, תוכן שיקדם את האתר שלכם במנועי החיפוש בגוגל ויאפשר לכם לקדם את עצמכם בתחום שבחרתם.

Blog Blue with Keywords

 

 

 

כל החוכמה היא לדעת את היסודות הבסיסיים ולשכפל אותם גם על פני כמה אתרים.

בחודשים האחרונים יש לי המון חברים שקורסים תחת העול הכלכלי ואני אומרת להם – "תפתחו בלוג". לא משנה על מה, אבל כיום בלוג או אתר אינטרנט זה סוג של נכס נדלן שיכול רק להשתבח עם הזמן אם יודעים איך לעבוד איתו נכון. ואת זה אנחנו הולכות ללמד בסדנה.

אני הצלחתי לשכפל את ההצלחה שלי עם הבלוג 2BMOMMY לעוד כמה אתרים ובלוגים, יש לי לא מעט חברים שישבו איתי להדרכות והופתעו לגלות כמה זה פשוט כשחלק גדול מהדברים הם ידעו. אבל כשמישהו בא ועושה לך סדר ומסביר את התמונה הכוללת והעקרונות ומה בא קודם ומה בא אחרי, פתאום כל התמונה והפרספקטיבה משתנה ואז זה נהיה פשוט יותר.

אני רואה איך אנשים הולכים לסמינרים על שיטות שיווק שעולים אלפי שקלים ומשאירים אותם עם כלים שלא תמיד מתאימים להם. הם מתאימים יותר לאנשי שיווק או אנשים עם גישה טכנולוגית . בואו נודה בזה, רובנו לא כאלה. רובנו רוצים לעבוד. אין לנו סבלנות לשווק. אנחנו רוצים שהלקוחות יגיעו אלינו. שהטראפיק יגיע אלינו וגם אם אתם לא בעלי עסק וסתם רוצים לכתוב בלוג אישי, אנחנו נלמד אתכם איך לעשות את זה נכון.

וזה כל כך פשוט וזו גם הסיבה שיש כיום בעולם מליוני בלוגרים שמרויחים מזה כסף אמיתי. הייתם מתנגדים לעוד כמה מאות או אלפי שקלים בחודש?

הכל תלוי בכם, כמה תבחרו להשקיע, אבל בלוג זו בהחלט דרך טובה לייצר כסף וכשיודעים את המתכון שהופך כניסות להכנסות, זה סופר פשוט.

 

 

מחכה לראות אתכם, אתם מוזמנים להגיב לי פה עם שאלות,

חלי גורסוי.

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.